spbredynki

Aktualności

hide
22.05.2018

Wycieczka klas I-III do Szyman i JabłonkiDnia 21 maja odbyła się wycieczka, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III do Szyman i Jabłonki. Po porannej zbiórce udaliśmy się autokarem na lotnisko Olsztyn-Mazury. Na miejscu czekał już na nas pan przewodnik, który oprowadził nas po terminalu i mogliśmy poznać jego kameralny i rodzinny charakter. Na wieży widokowej oczekiwaliśmy na przylot – lądowanie samolotu; widzieliśmy także prawdziwy start samolotu. Następnie odbyła się symulacja kontroli bezpieczeństwa, czyli prawdziwa odprawa celna.  
Kolejnym punktem programu naszej wycieczki była podróż specjalnym autobusem do Lotniczej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, gdzie zobaczyliśmy wspaniały wóz strażacki-panterę. A po drugiej stronie remizy spotkaliśmy się z panem sokolnikiem, który pokazał nam, kto rządzi na lotnisku.
W drugiej części naszej wyprawy przenieśliśmy się do miejscowości Jabłonka, a tam mieliśmy zorganizowany spacer ścieżką edukacyjną po „Szlaku dawnego Mazura”. Zapoznaliśmy się z pracą drwala, rybaka i rolnika. Dowiedzieliśmy się podczas tej wyprawy, jak kiedyś wyglądała ich praca i jakich sprzętów używali.
Po wyczerpującym programie „W zagrodzie pradziadka” czekały już na nas smakołyki prababci - pyszne naleśniki.
Ostatnią atrakcją były zabawy naszych pradziadków, które poprowadziła Wodnica z Krainy 7 Osobowości. Były wśród nich: gigantyczna proca, przejście przez tunel, spacer na nietypowych obcasach, zwariowane koło i wiele innych… Atrakcji było bardzo dużo, pogoda nam dopisywała, więc szczęśliwi wróciliśmy do domów !!!
Dziękujemy Panu Stanisławowi z Biura Turystycznego AROKA za zorganizowanie wspaniałej wycieczki.

Wycieczka klas I-III do Szyman i Jabłonki

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Kalendarz

hide

Kalendarz szkolny 2018/2019


Rozpoczęcie roku szkolnego

3 IX 2019

Zimowa przerwa świąteczna

23 XII 2018-1 I 2019

Trzech Króli

6 I 2019

Ferie zimowe

21 I - 3 II 2019

Wiosenna przerwa świąteczna

18 - 23 IV 2019

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

21 VI 2019

Wakacje letnie

24 VI - 31 VIII 2019