spbredynki

Aktualności

hide
28.03.2018

Misterium wielkanocne "Ku wolności"Dnia 27 marca 2018r., w Wielki Wtorek, zgodnie z coroczną tradycją, w naszej szkole odbyło się Misterium wielkanocne.
Na początku zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie klas I-III śpiewając wesołe piosenki świąteczne, a następnie uczniowie klas IV- VII pod kierunkiem p. Joanny Dzikiej przedstawili Misterium pt. „Ku wolności”.
Piękna dekoracja wprowadzała uczestników w tematykę misterium - na jednym banerze Jezus rozrywający łańcuch niewoli, a na drugim biało-czerwona flaga również z rozerwanym łańcuchem. W centralnym miejscu czerwone serce i kontur Polski. Do tego specjalnie dobrana muzyka, światło, czarne stroje i brawurowa gra młodych aktorów, wprowadziły zebranych w nastrój przedstawienia. Po raz pierwszy też zabrzmiały instrumenty: dzwonki, cymbały i flety, na których uczniowie zagrali utwory: "Zwycięzca śmierci" oraz "Oda do radości". W tym roku myślą przewodnią przedstawienia była „wolność”- ta wewnętrzna, dotycząca naszego serca i ducha, a także ta zewnętrzna, odzyskana przez Polskę 100 lat temu.
Aktorzy pokazali zebranym, jak Jezus uwalnia z łańcucha grzechów i władzy złego zniewolonego człowieka, ale przypomnieli także jak Polska w 1795r zniknęła z mapy i odrodziła się dopiero w 1918r. Można było snuć myśl, że ta zewnętrzna wolność, odzyskana przez Polskę po 123 latach niewoli była owocem tej wewnętrznej wolności serc Polaków od zła i grzechu.

Fotorelacja z przedstawienia "Ku wolności".

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


Po obejrzeniu misterium wszyscy uczestnicy przedstawienia przeszli do świetlicy na poczęstunek oraz kiermasz świąteczny przygotowany przez uczniów, nauczycieli i radę rodziców naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie i przedstawienie Misterium, oraz wszystkim naszym gościom, którzy nas zaszczycili swoją obecnością.

Kiermasz wielkanocny

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Kalendarz

hide

Kalendarz szkolny 2018/2019


Rozpoczęcie roku szkolnego

3 IX 2019

Zimowa przerwa świąteczna

23 XII 2018-1 I 2019

Trzech Króli

6 I 2019

Ferie zimowe

21 I - 3 II 2019

Wiosenna przerwa świąteczna

18 - 23 IV 2019

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

21 VI 2019

Wakacje letnie

24 VI - 31 VIII 2019